Norské fjordy

Vyhledávání zájezdu
Norské fjordy - Norsko

Norské fjordy

Norsko

Poznávací zájezdy, ProgramNorské fjordy

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Uvidíte kouzelnou norskou přírodu, nejkrásnější fjord Geiranger, pobřeží Atlantického oceánu i Malou mořskou vílu.
Rychlý přehled
10denní zájezd
ubytování v chatkách
česká polopenze
Počet dní
10denní zájezd
Strucna_trasa
Iddefjorden • Lillehammer • Jostedalsbreen • Sognefjorden • Alesund • Dalsnibba • Geirangerfjord • Lom • Vagamo • Oslo • Kodaň
1. den
Odjezd odpoledne.
2. den
Vylodění, prohlídka druhého největšího města Švédska Göteborgu, nocleh.
3. den
Zastávka u hraničního fjordu Iddefjorden, vyhlídková jízda podél nejdelšího jezera Mjösa. Návštěva Lillemammeru, turistického a sportovního centra, dějiště zimních olympijských her a věhlasného skanzenu. Údolím Gudbrandsdalen dojedeme až na ubytování. Nocleh.
4. den
Snídaně. Výlet k největšímu evropskému ledovci Jostedalsbreen, ledovcový splaz Nigardsbreen. Horskou silnicí s nádhernými sceneriemi až k bočnímu rameni fjordu Sognefjorden. Večeře a nocleh.
5. den
Snídaně. Hlubokým údolím Romsdalen dojedeme až k nejvyšší kolmé stěně Evropy Trollveggen. Výjezd věhlasnou cestou Trollů a prohlídka města Alesund. Vyhlídková jízda podél Romsdalsfjordu a Storfjordu. Večeře a nocleh.
6. den
Snídaně. Údolím Ottadalen až k úpatí hory Dalsnibba a výjezd na její vrchol s nádhernou vyhlídkou. Geirangerfjord, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. Zastávka v městečku Lom. Večeře a nocleh.
7. den
Snídaně. Údolím ledovcové řeky Sjoa dojedeme až k největšímu norskému pohoří Jotunheimen, pěší túra na vyhlídku Besseggen nad jezerem Gjende. Pro méně zdatné možnost procházky kolem jezera. Městečko Vagamo se starou norskou dřevěnou architekturou. Večeře a nocleh.
8. den
Snídaně. Oslo hlavní město Norska, prohlídka – radnice, katedrála, unikátní budova opery, muzeum vikinských lodí a další. Noční přejezd.
9. den
Prohlídka hlavního města Dánska Kodaň – královský palác Amalienborg, Christianborg, radnice, možnost okružní plavby, symbol města Malá mořská víla. Noční přejezd.
10. den
Příjezd do Prahy v ranních hodinách.
Cena zahrnuje
6 nocí (5x 4lůžkové chatky s možností vaření, 1x po trase), 5 snídaní, 4 večeře (česká kempingová kuchyně), dopravu klimatizovaným autobusem, trajekty, průvodce.
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění.
Minimální výměna na vstupy
900 NOK, 300 DKK, 300 SEK.
Poznámka k ceně
Odjezd bez příplatku z Prahy a Teplic.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.